Δευτέρα, 14 Δεκεμβρίου 2015 23:03

Δυνατό ξεκίνημα για τον Περιστεριώνα

Με το δεξί μπήκε στο πρωτάθλημα η ομάδα των Ανδρών του Περιστεριώνα που επικράτησε άνετα 45 – 75 κόντρα στον Α.Ο. Άνδρου που ήταν τυπικά γηπεδούχος.

Ο αγώνας έγινε την Κυριακή 13 Δεκεμβρίου στο κλειστό της Τήνου, όπου βρέθηκε Πλήθος κόσμου και στήριξε την ομάδα του νησιού στο πρώτο της παιχνίδι για τη φετινή σεζόν.

Η ομάδα της Τήνου κατάφερε να χτίσει την διαφορά στο σκορ από την πρώτη περίοδο, όπου επικράτησε με 11-21 και με ένα ξέσπασμα στην 3η περίοδο (8-23) καθάρισε ουσιαστικά το ματς.

Ο αρχηγός Σιώτης με 17, ο Ξενόπουλος με 16 και ο Διακογιάννης με 10 ήταν οι πρώτοι σκόρερ των Τηνιακών.

Δεκάλεπτα: 11 – 21, 11 – 10, 08 – 23, 15 – 20.

Α.Ο. ΑΝΔΡΟΥ (Μουστάκας): Κολυτσάς Λ. 1, Μπέλλο Α., Μαργέτης Α. 11 (1), Πέττας Α. 4, Βλάμης Δ. 11, Καλογεράς Λ. 11 (1), Βαλμάς Μ., Γλυνός Μ., Μουστάκας Κ. (c) 5, Παπαχρήστος Κ., Ψωμάς Χ. 2.

Τ.Α.Κ. ΠΕΙΣΤΕΡΙΩΝΑΣ (Αντώνης Βιδάλης): Α. Ρουγγέρης 9 (1), Π. Βοινάς, Φ. Δελλατόλας 2, Α. Ξενόπουλος 10 (1), Δ. Στρούμπος 3, Π. Βιδάλης, Π. Σιώτης (c) 17, Π. Διακογιάννης 10, Γ. Ξενόπουλος 16 (1), Κ. Σουράνης 2, Β. Τσίκουρας 1, Μ. Νάζος 4.

ANDROS-PERISTERIONAS ANDRES 1ANDROS-PERISTERIONAS ANDRES 2ANDROS-PERISTERIONAS ANDRES 3ANDROS-PERISTERIONAS ANDRES PROPONHTES