JUser: :_load: Αδυναμία φόρτωσης χρήστη με Α/Α (ID): 528

Ενόψει play off στο ρελαντί Νάουσα & ΑΟΠ το ένα-δύο! Με πρόσω ολοταχώς το Λιμενικό!

Ενόψει playoff στο ρελαντί Νάουσα & Baystoleros το ένα-δύο!!!

Με πρόσω ολοταχώς το Λιμενικό στην έκτη θέση!!!

Λιμενικό – Κονιόρδοι: 56-53 Έσωσε την παρτίδα το Λιμενικό!!!
(09-17, 19-14, 12-13, 16-09)

Μπορεί να ήταν το τελευταίο (διεξήχθη την Παρασκευή 23.05.14 στην Παροικία) παιχνίδι της κανονικής διάρκειας του πρωταθλήματος, αλλά κάθε άλλο παρά αδιάφορο ήταν… Οι Κονιόρδοι εμφανίστηκαν στο πρώτο δεκάλεπτο αποφασισμένοι να κάνουν την πρώτη τους νίκη, με τους Ζηνέλη και Σταυρακάκη να διασπούν την αντίπαλη άμυνα ζώνης και τη διαφορά να φτάνει τους 8 πόντους (09-17), επιτρέποντάς τους να ελπίζουν στο αποτέλεσμα που θα τους ανέβαζε στην έβδομη θέση (χρειαζόντουσαν νίκη με διαφορά 15 πόντων).

Στο δεύτερο όμως δεκάλεπτο οι έξι «Μοϊκανοί» του Λιμενικού αντέδρασαν… και ζωήρεψαν κυρίως επιθετικά, όπου με ηγέτη τον Λουκή Γ. (σημείωσε και τους 8(2)π του σε αυτή την περίοδο) ψαλίδισαν τη διαφορά στους 3π 28-31 δείχνοντας πως δεν πρόκειται να αφήσουν έτσι εύκολα τη μάχη για τη νίκη που θα τους χάριζε την έκτη θέση.

Απόλυτα ισορροπημένο το τρίτο δεκάλεπτο, με αρκετά λάθη και εκνευρισμό από αμφότερες τις ομάδες και τους Κονιόρδους να διατηρούν βραχύ προβάδισμα με 4π 40-44.

Συναρπαστικά ξεκίνησε η τελευταία περίοδος… μετά από δύο δίποντα του Τριανταφύλλου Γρ. για το Λιμενικό ήρθε και το τρίποντο του Τσαντουλή Ν. για την ισοφάριση! Οι Κονιόρδοι φάνηκαν ανήμποροι να αντιδράσουν, με το Λιμενικό να ξεφεύγει μέχρι και με 6π μέχρι να διαμορφωθεί το τελικό 56-53, που του χάρισε την έκτη θέση και άφησε τους Κονιόρδους στον πάτο του βαθμολογικού πίνακα…

Τριανταφύλλου Γρ. και Τσαντουλής Ν. βρέθηκαν αμφότεροι στην καλύτερή τους μέρα μέχρι τώρα και ηγήθηκαν της επίθεσης του Λιμενικού ενώ συνεισέφεραν και στην άμυνα με το δυναμισμό τους και κλεψίματα.

Πολύ καλοί ξανά οι Ζηνέλης και Παπακωνσταντής για τους Κονιόρδους, οι οποίοι μπορεί να μη σημείωσαν νίκη όμως έδειξαν να διασκεδάζουν όλους τους αγώνες τους!!!

Λιμενικό: Λουκής Γ.8(2), Μονδρέας Ν.6, Τριανταφύλλου Γρ.15(1), Μαραγκός Γ. 10, Τσαντουλής Ν.12(1), Πατέλης Γ.5.

Κονιόρδοι: Ρούσσος Μ.6, Ρούσσος Μ.2, Σταυρακάκης Γ.9, Δεκάριστος Μ.6(2), Παπακωνσταντής Α. 10(1), Τζώρτζης Δ., Πούλιος Στ., Χανιώτης Γ.2, Κοτούλας Γ.6(1), Κουτσαυτάκης Μ, Ζηνέλης Γ. 12.

Νάουσα – Ασυγκράτητοι: 67 – 35 Χαλαρά για την πρωτιά…

(09-13, 21-07, 19-00, 18-15)

Ένα αδιάφορο βαθμολογικά παιχνίδι διεξήχθη την Τετάρτη 21.05.14 σε πολύ καλό και χαλαρό κλίμα, με τους Ασυγκράτητους να παίρνουν μία νίκη «τιμής» στο πρώτο δεκάλεπτο (!!!) με πρωταγωνιστή τον κορυφαίο τους παίκτη συνολικά στον αγώνα Τσαντάνη Ν. Από εκεί και πέρα η Νάουσα έπαιξε πιο συγκεντρωμένα, όλοι οι παίκτες της μοιράστηκαν χρόνο και προσπάθειες, με κορυφαίους τον Αρκουλή Στ., ο οποίος έκανε ένα πολύ καλό παιχνίδι επιστρέφοντας από τον ελαφρύ τραυματισμό που είχε, και τον Κορτιάνο Α. στο καλύτερό του παιχνίδι για εφέτος με διαφορά…!!!

naoussa-asygkratitoi-25-5-2014-1

Έτσι οι Ναουσαίοι επισφράγισαν την κατάληψη της πρώτης θέσης περιμένοντας να μάθουν τον αντίπαλό τους για τα προημιτελικά             (όπου τελικά θα αντιμετωπίσουν τους Κονιόρδους).

Νάουσα: Μπαρμπαρίγος Π.4, Σπανόπουλος Ν.6, Κορτιάνος Α.15(1), Μώττος Φ.5(1), Αρκουλής Σ.17(1), Παυλάκης Ν.8, Καλίμπε Δ.12.

Ασυγκράτητοι: Καβάλης Μ., Οικονομόπουλος Γ.4, Καβάλης Γ.7(1), Τσαντάνης Ν.12, Παγώνης Σ., Σκιαδάς Λ. 10(1), Ρούσσος Β.2, Παυλής Γ.