Σάββατο, 29 Μαρτίου 2014 20:05

Νίκη στο τοπικό ντέρμπυ για τον ΓΣ Μυκόνου

Νίκη γοήτρου σημείωσαν πριν λίγο οι παίδες του Γυμναστικού επί του ΑΟ Μυκόνου με σκορ 43-55 στο Κόρφου.

Η ομάδα του Γ.Σ. Μυκόνου πήρε από νωρίς το προβάδισμα και έκλεισε το ημίχρονο προηγούμενη με 4 πόντους διαφορά (19-23).

Στο πρώτο δεκάλεπτο η διαφορά έφτασε στους 9 πόντους όμως ο ΑΟ Μυκόνου με τα καλάθια του Δακτιλίδη αλλά κυρίως του Κονταρίνη έβαλα μπήκε πάλι στο «κόλπο».

Στο δεύτερο ημίχρονο ο ΓΣ Μυκόνου που είχε σε εκπληκτική μέρα τον Βουτσίνο Α. αύξησε την διαφορά στους 7 για να έρθει το 4ο και τελευταίο δεκάλεπτο που όπου οι καθοριστικοί πόντοι του Μπουγιούρη έδωσαν το ροζ φύλλο αγώνα στην ομάδα του κ. Γιώργου Ρουσσουνέλου που αμέσως μετά το ματς μας δήλωσε: «Συγχαρητήρια στους παίκτες μας για την προσπάθεια που έκαναν και ευχόμαστε να συνεχίσουν με την καλή τους απόδοση και να πάρουν ένα θετικό αποτέλεσμα από τον αυριανό αγώνα».

paides-gs-mykonou-mykonos-29-3-2014-1

Από τους τυπικά γηπεδούχους ξεχώρισαν στην επίθεση ο Κονταρίνης με 16 πόντους ο Νάζος με 14 και ένα τρίποντο καθώς και ο Δακτιλίδης με 13 πόντους, ενώ από τους νικητές ο Βουτσίνος ήταν εκπληκτικός σημειώνοντας 30 πόντους! Και ο Μπουγιούρης με 11.

Δεκάλεπτα: 4-13, 15-10, 8-11, 16-21

ΑΟ Μυκόνου: (Σκόρδος Γ.), Ξενάριος Β., Καμπλιώνης Α. 1, Σωχός Α., Δακτιλίδης Γ. 13, Χωρέμης Γ., Ζουγανέλης Γ., Κωνσταντάρας Γ., Μομοκβίνας Θ., Νάζος Α. 14(1), Κονταρίνης Α. 16

Γ.Σ Μυκόνου: (Ρουσσουνέλος Γ.), Μονογιός Α., Βουτσίνος Α. 30, Βουτσίνος Θ., Κοντομήτρος Δ., Τζάτζος Δ. 7 (1), Βαμβακούρης Β. 2, Κουσαθανάς Γ. 5, Μπουγιούρης Α.11, Μαραγκός Κ. .