Τρίτη, 15 Οκτωβρίου 2013 21:23

Ντεμπούτο για τον Α.Ο. ΑΝΔΡΟΥ

Ντεμπούτο έκανε ο Α.Ο. ΑΝΔΡΟΥ το σαββατοκύριακο 12-13 Οκτώβριου.

Η αρχή έγινε στο γήπεδο της Τήνου το Σαββάτο που υποδέχτηκε των Γ.Σ. ΜΥΚΟΝΟΥ για το παιδικό πρωτάθλημα. Οι ομάδες στο ξεκίνημα του αγώνα ήταν νευρικές και το τελευταίο σφύριγμα του ημιχρόνου έκλεισε με την Μύκονο να έχει το προβάδισμα με 10 πόντους 05-15. Το δεύτερο ημίχρονο ήταν αρκετά πιο βελτιωμένες και οι 2 ομάδες, με την Μύκονο να κρατάει το προβάδισμα έως το τέλος του αγώνα, παρά την πίεση της Άνδρου που μείωσε την διαφορά στο 28 λεπτό στους 3 πόντους. Το τελευταίο σφύριγμα του αγώνα βρήκε νικήτρια την ομάδα της Μυκόνου με το σκορ στο 27-44.

Οι Ανδριώτης παρουσιάστηκαν στο πρώτο τους παιχνίδι με πολλές απουσίες, με μόλις 6 παίκτες, αλλά αφήσανε πολλές καλές εντυπώσεις για το μέλλον.

Α.Ο. ΑΝΔΡΟΥ: (ΜΟΥΖΑΚΗΣ) ΚΑΡΔΑΜΙΤΣΗΣ 2, ΨΩΜΑΣ Μ. 8, ΜΗΝΟΠΕΤΡΟΣ, ΧΑΝΙΩΤΗΣ, ΠΑΤΣΑΒΟΣ 4, ΨΩΜΑΣ Χ. © 13 (1).

Γ.Σ. ΜΥΚΟΝΟΥ: ΣΥΡΙΑΝΟΣ 1, ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗΣ 2, ΒΟΥΤΣΙΝΟΣ 5, ΒΙΔΙ, ΜΟΝΟΓΥΙΟΣ 2, ΠΟΥΛΑΣ 10, ΜΑΡΑΓΚΟΣ, ΤΣΑΤΣΟΣ © 10, ΒΑΜΒΑΚΟΥΡΗΣ 2, ΚΟΥΣΑΘΑΝΑΣ 2, ΣΦΥΡΗΣ, ΜΠΟΥΓΙΟΥΡΗΣ 10.

Στην συνέχεια η ομάδα της Άνδρου μετέβηκε στην Σύρο που αντιμετώπισε σε 2 ματς την ομάδα της Ερμούπολης για το πρωτάθλημα των κορασίδων. Η ανωτερότητα και η ποιότητα που είχαν οι Συριανές καθώς και οι πολλές απουσίες που είχαν οι Ανδριώτισες μόλις 5 παίκτριες δεν άφησαν καμιά υπόνοια για την νικήτρια ομάδα.

Α.Ο. ΑΝΔΡΟΥ 10: (ΜΟΥΖΑΚΗΣ) ΤΣΑΝΤΙΛΑ 2, ΜΑΚΡΗ 2 , ΧΑΝΤΑΙ 4, ΧΛΙΑΠΑ 2, ΠΕΤΣΑ ©.

Α.Ο. ΕΡΜΟΥΠΟΛΗ 99: (ΜΑΥΡΟΣ) ΑΛΗΦΡΑΓΚΗ, ΚΟΡΟΡΟΥ 21 (1), ΚΟΛΣΟΥΖΟΓΛΟΥ 2, ΝΟΜΙΚΟΥ © 21, ΡΗΓΟΥΤΣΟΥ 5, ΣΥΝΟΔΙΝΟΥ 4, ΤΟΜΑΗ 8, ΒΟΥΡΔΟΥΓΙΑΝΝΗ 3, ΤΖΑΒΑΡΑ 11, ΠΑΧΥΛΗ 12, ΓΑΛΑΝΟΥ 6, ΚΥΡΙΤΣΟΠΟΥΛΟΥ 6.

Α.Ο. ΕΡΜΟΥΠΟΛΗ 60: (ΜΑΥΡΟΣ) ΑΛΗΦΡΑΓΚΗ, ΚΟΡΟΡΟΥ 11, ΚΟΛΣΟΥΖΟΓΛΟΥ 4, ΝΟΜΙΚΟΥ© 7, ΡΗΓΟΥΤΣΟΥ 8, ΣΥΝΟΔΙΝΟΥ 4, ΤΟΜΑΗ 11, ΒΟΥΡΔΟΥΓΙΑΝΝΗ , ΤΖΑΒΑΡΑ 2, ΠΑΧΥΛΗ 9, ΓΑΛΑΝΟΥ , ΚΥΡΙΤΣΟΠΟΥΛΟΥ 4.

Α.Ο. ΑΝΔΡΟΥ 10: (ΜΟΥΖΑΚΗΣ) ΤΣΑΝΤΙΛΑ 2, ΜΑΚΡΗ 2 , ΧΑΝΤΑΙ 4, ΧΛΙΑΠΑ2 , ΠΕΤΣΑ ©.

Το Δ.Σ. ευχαριστεί πολύ τα σωματεία ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΩΝΑΣ, Γ.Σ.ΜΥΚΟΝΟΥ, Α.Ο.ΕΡΜΟΥΠΟΛΗ ΚΑΙ ΕΣΚΚ ΚΥΚΛΑΔΩΝ όπως και των Βιδάλη Αντώνιο και Μαύρο Αντρέα για την συνεργασία και την αμέριστη βοήθεια τους.