Πέμπτη, 28 Ιουνίου 2018 18:35

Διάκριση για Ναουμένκο-Ντούλα στον ΑΟ Μυκόνου

Μέσω δελτίο τύπου που εξέδωσε ο ΣΕΓΑΣ Κυκλάδων έκανε γνωστή τη συμμετοχή δυο αθλητών από τον ΑΟ Μυκόνου στο πανελλήνιο πρωτάθλημα η οποία συνοδεύτηκε με ατομικά ρεκόρ.

Ο Βλαντιμιρ Ναουμένγκο κατέκτησε την 6η θέση στη σφαιρα με ατομικό ρεκό (15.32), ενώ ο Χρήστος Ντούλας κατέκτησε τη 7η θέση.

Αναλυτικά, το δελτίο τύπου

"Αξιοπρεπέστατη εμφάνιση με ατομικά ρεκόρ πραγματοποίησαν οι δύο ταλαντούχοι αθλητές του ΑΟΜυκόνου στο πανελλήνιο πρωτάθλημα Παίδων - Κορασίδων

Ο Βλαντιμίρ Ναουμένκο κατέκτησε την 6η θέση στη σφαιροβολία με ατομικό ρεκόρ (15.32) και έχασε την 5η θέση για έναν μόνο πόντο. Ο ίδιος πήρε μέρος την επόμενη μέρα και στη δισκοβολία

Για ένα μόνο πόντο και ο Χρήστος Ντούλας έχασε την 5η θέση στο τριπλούν και τελικά κατέκτησε την 7η με 13.74 και νέο, μεγάλο ατομικό ρεκόρ.

Στους ίδιους αγώνες πήραν μέρος ο Μιχάλης Καραγιάννης στα 400μ (54.49), ο Μάνος Κωνσταντάρας (54.98) και η μοναδική εκπρόσωπος στις κορασίδες, η Σοφιλένα Πελτετζή στα 100μ (13.42)