JUser: :_load: Αδυναμία φόρτωσης χρήστη με Α/Α (ID): 63

Τρίτη, 28 Ιουνίου 2011 08:41

Δελτίο Τύπου Ιουνίου από ΑΟ Μυκόνου "στίβος"

aom_giorgos_panos_n

>  Δωδέκατος στο πανελλήνιο πρωτάθλημα στα 10.000 μέτρα στην κατηγορία Νέων Αντρών (δηλαδή ηλικίας 20-22) τερμάτισε ο 19χρονος αθλητής μας Γιάννης Στούλα.

Ο Γιάννης Στούλα πέτυχε νέο ρεκόρ συλλόγου με 37.09.11. Ο ίδιος δήλωσε ικανοποιημένος για τη θέση, καθώς πήρε μέρος σε έναν αγώνα στον οποίο μετείχαν μεγαλύτεροι σε ηλικία αθλητές αλλά όχι από την επίδοση καθώς περίμενε χρόνο αρκετά κάτω από τα 37 λεπτά, επίδοση που θα του εξασφάλιζε κατευθείαν πρόκριση για το πανελλήνιο πρωτάθλημα της κατηγορίας του και το δικαίωμα να πάρει μέρος και στο αγώνισμα των 5.000 μέτρων.

>  Τέταρτος στην κατηγορία του (αθλητές ηλικίας 30-39) και δέκατος στη γενική κατάταξη τερμάτισε ο υπερμαραθωνοδρόμος αθλητής μας Γιώργος Πάνος στον αγώνα των 7,5 χιλιομέτρων ο οποίος διεξήχθη στο Αλσος της Νέας Σμύρνης και όπου πήραν μέρος πάνω από 500 δρομείς.

>  Ο υπερμαραθωνοδρόμος μας Γιώργος Πάνος δήλωσε συμμετοχή στον 12ο Ευχίδειο άθλο, έναν αγώνα 107,5 χιλιομέτρων ο οποίος θα διεξαχθεί  στις 31 Ιουλίου ξεκινά από τους Δελφούς και τερματίζει στις Πλαταιές. Είναι η τρίτη φορά που ο Γιώργος Πάνος παίρνει μέρος σε αυτόν τον αγώνα. Στον Ευχίδα (όπως τον αποκαλούν οι δρομείς) έχουν δηλώσει συμμετοχή 90 αθλητές. Φέτος, ο αγώνας θα ξεκινήσει στις 7 το πρωί και αναμένεται η ζέστη της ημέρας να επιβαρύνει την προσπάθεια των αθλητών.

>  Ένα αργυρό, ένα χάλκινο και δύο έβδομες θέσεις κατέκτησε ο ΑΟΜυκόνου στους αγώνες «Αμεινίας Παλληνεύς» οι οποίοι έγιναν στην Παλλήνη Αττικής και όπου πήραν μέρος περισσότεροι από 30 σύλλογοι από όλη την Ελλάδα με πάνω από 300 αθλητές. Ο σύλλογός μας πήρε μέρος με 19 αθλητές και αθλήτριες στις κατηγορίες παμπαίδων – παγκορασίδων Β΄ (1998-1999) και παμπαίδων – παγκορασίδων μίνι (2000-2002). Αναλυτικά τα αποτελέσματα των αθλητών μας είναι τα εξής:

1. Κάτσα Κατερίνα:  Δεύτερη στα 1000 μέτρα (3.23.30)
  1. Καραγιάννης Παναγιώτης : Τρίτος στο μήκος ΠΠΒ΄ (4.78 με νέο ρεκόρ συλλόγου για την κατηγορία Παμπαίδων Β΄)
  1. Λυκούρης Νίκος :  Εβδομος στο μήκος Παμπαίδων μίνι  (3.73, νέο ρεκόρ συλλόγου για την κατηγορία)
  1. Τσεγγελίδου Γεωργία :  Έβδομη στα 1000 μέτρα (3.41.30)
  1. Βουτσίνος Αντώνης :  9.36 στα 60 μέτρα παμπαίδων Β΄ (νέο ρεκόρ συλλόγου για την κατηγορία)
  1. Καραγιάννης Μιχάλης :  3.53 στο μήκος (ΠΠ μίνι)
  1. Ναουμένκο Βλαντιμίρ :  3.20 στο μήκος (ΠΠ μίνι)
  1. Κατσάνος Ευάγγελος:  3.00 στο μήκος (ΠΠ μίνι)
  1. Μπομπάι Κατερίνα  :  3.43 στο μήκος (ΠΚ Β΄)

10. Δημάκη Κωνσταντίνα :  2.80 στο μήκος (ΠΚ Β’)

11. Μοτσάνου Στεφανία:  3.13 στο μήκος (ΠΚ μίνι)

12. Μπομπάι Βιόλα :  2.96 στο μήκος (ΠΚ μίνι)

13. Κουνουπιώτη Κίρκη : 2.68 στο μήκος (ΠΚ μίνι)

14. Θεοδωροπούλου Μαρία :  2.00    στο μήκος  (ΠΚ μίνι)

15. Ζουγανέλη Μαρίνα :  2.00 στο μήκος (ΠΚ μίνι)