Κυριακή, 29 Μαΐου 2016 15:33

Μία ήττα και μία νίκη στο Α.Ο. Μυκόνου - Ατρόμητος

Οι ομάδες Κ15 του Ατρόμητου και Α.Ο. Μυκόνου έπαιξαν ένα πολύ δυνατό φιλικό, με τις δύο ομάδες να προσφέρουν θέαμα και πολύ όμορφα γκολ.

Και οι δύο προπονητές είδαν πολλά στο συγκεκριμένο παιχνίδι, προκειμένου να κάνουν τα σχέδια τους για το… μέλλον.

Το χορό των γκολ άνοιξε ο Ατρόμητος με τον Μακριγιαννάκη στο 25΄, μετά από σέντρα ο νεαρός ποδοσφαιριστής εκμεταλλεύτηκε τη σύγχυση που υπήρξε στην άμυνα του Α.Ο. Μυκόνου και έκανε το 0-1. Οι Μυκονιάτες ισοφάρισαν λίγο πριν τη λήξη του πρώτου ημιχρόνου με τον Δακτυλίδη, ο οποίος πέτυχε ένα πολύ όμορφο γκολ με σουτ έξω από τη μεγάλη περιοχή.

Στη έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου ο Α.Ο. Μυκόνου με το Δάρα ο οποίος θα σκοράρει δύο φορές θα κάνει το 3-1, και στο τελευταίο δεκάλεπτο ο Ατρόμητος θα μειώσει σε 3-2 με τον Μακριγιαννάκη πάλι, το οποίο ήταν και το τελικό σκορ.

Ο προπονητής του Α.Ο. Μυκόνου, Μάκης Πούλος, επέλεξε στην αρχική ενδεκάδα της Κ15 τους Ψύλλια, Ζουγανέλη, Πανταζόγλου, Σιώζο, Τσάνη, Νταούντ, Πατσάνι, Χόντζα, Δάρα, Δακτυλίδη, Κάνιουρα

Στο δεύτερο ημίχρονο αγωνίστηκαν και οι Καλογεράς, Μπάτσκα, Τσαναμέτι, Μπουρντένης, Πάπα, Ξυδάκης, Χόντζα

Ο προπονητής του Ατρόμητου, Σάκης Σάσσαλος επέλεξε στην αρχική ενδεκάδα για την Κ15 τους Σάλτα, Καρδάμη, Ρίζο, Γιαννακίδη, Πιτελή, Πιέτρη, Μακρυγιαννάκη, Παπαδόπουλο, Ρονάλντο, Πομώνη, Φίλη

Στο δεύτερο ημίχρονο αγωνίστηκαν και οι Κόκας, Σέλληνας, Στάγκος, Δασκαλάκης, Μπαντράνης, Ρουσσόπουλος, Τσίνας, Σαμούρης, Κούβαρης, Νάκος

Στη συνέχεια αγωνιστήκαν και τα τμήματα Κ13 των δύο ομάδων, όπου και πάλι πρόσφεραν γκολ και θέαμα με της δύο ομάδες να παίζουν πολύ ωραίο ποδόσφαιρο για την ηλικία τους. Αν και στα πρώτα λεπτά οι Μυκονιάτικη ομάδα στεκόταν καλά, από εκεί και ύστερα η ομάδα του Ατρόμητου βρήκε το δρόμο προς τα δίχτυα και σκόραρε πέντε φορές.

Οι σκόρερ της Αθηναϊκής ομάδας ήταν οι: Καλομοίρης, Ρουσόπουλος, Τσαντίλας, Ανταλής, Καλύβας

Ο προπονητής του Α.Ο. Μυκόνου, Μάκης Πούλος, επέλεξε στην αρχική ενδεκάδα της Κ13 τους Μπουρντένη, Καφεντζή, Πάπα, Γκελάι, Ξυδάκης, Φρατζεσκάκης, Χόντζα, Καραγιαννόπουλος, Περάι, Θεοδώρου

Στο δεύτερο ημίχρονο αγωνίστηκαν και οι Κοντιζάς, Λούλα, Μίνο, Χιουσενάι, Ρέτσι, Πότσης, Μελαδίνης, Μπότσκα, Μπατσούνας

Ο προπονητής του Ατρόμητου, Σάκης Σάσσαλος επέλεξε στην αρχική ενδεκάδα για την Κ13 τους Παρασχάκης, Ιντρίζι, Νικολακόπουλος, Σάσσαλος, Ψύχας, Καλομοίρης, Ρήγος, Ρουσόπουλος, Μητρόπουλος, Καρδάνης, Τσαντίλας

Στο δεύτερο ημίχρονο αγωνίστηκαν και οι Αντάλης, Παναγιώτου, Κουφόπουλος, Καλύβας, Μηκούλιας

Ωστόσο τα αποτελέσματα στα συγκεκριμένα ματς περνάνε σε δεύτερη μοίρα, καθώς η σημασία των συγκεκριμένων αγώνων έχει να κάνει με την απόκτηση εμπειριών και η ψυχαγωγία για τους μικρούς παίκτες του Ατρόμητου και του Α.Ο. Μυκόνου.