Πέμπτη, 26 Μαρτίου 2015 19:36

Με αέρα στο F4 οι νέοι του ΑΟ Πάρου.

Για ένα ημίχρονο ήταν ντέρμπυ ο αγώνας Νηρέα-ΑΟ Πάρου στους νέους.

Οι τυπικά φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με γκολ του Σταθερού και ανά διαστήματα ανέδειξαν αρετές καλής ομαδικής λειτουργίας, με όμορφους συνδυασμούς και συνεργασίες.

Ο Νηρέας αντιστάθηκε οργανωμένα και αυτός, κυρίως στο κέντρο, χωρίς να απειλεί επιθετικά πλην μίας περίπτωσης όπου κόσμια οι Ναουσαίοι διαμαρτυρήθηκαν για πέναλτι και μάλλον είχαν δίκιο.

Στην επανάληψη ήταν αδύνατον να παιχθεί ποδόσφαιρο γιατί η ένταση του αέρα είχε δυναμώσει πολύ.

Οι μπλε πιο ορεξάτοι και με μεγαλύτερο κίνητρο βρήκαν την ευκαιρία σε λίγα λεπτά να σκοράρουν 2 φορές με τον Κρουσταλάκη και μία με τον Πρίνα, για το τελικό 4-0.

Διαιτήτευσε η κ. Μαργαρίτη, χωρίς βοηθούς και σε συνθήκες καταιγίδας κατάβαλε μεγάλη προσπάθεια, με σχετικά καλή απόδοση.

ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ

ΝΗΡΕΑΣ: (Κορτιάνος Α.), Ρούσσος, Κότσαρης, Τσούκε, Σκιαδάς, Σκανδάλης, Ντούσι, Χασάνι, Αρκουλής, Νταιμόντι, Ζενέλι, Μάρκου

Έπαιξαν και οι: Δόγκας, Αλιπράντης, Γκέτσι, Παπαδημητρίου, Ζησιμόπουλος.

ΑΟ ΠΑΡΟΥ: (Τριανταφυλλάκος Δ.), Λάμπρου, Φραντζεσκάκης, Κάζο, Σκιαδάς, Χάλκο, Σαρρής Κ.Π., Κρουσταλάκης, Σταθερός, Σαρρής Κ., Πρίφτης, Σένκα.

Έπαιξαν και οι: Νταουτλάρι, Πρίνα, Φραντζής, Λουκής, Καραφυλλάκης, Γκιόκα, Δανιηλίδης

Περισσότερα σε αυτή την κατηγορία: « Πρωτιά και F4 για τους Τηνιακούς Για τον Αντώνη! »