Κυριακή, 16 Νοεμβρίου 2014 17:27

Διπλό για τους παίδες της Ερμούπολης

Μεγάλη εκτός έδρας νίκη σημείωσαν πριν λίγο οι παίδες της Ερμούπολης με 56-51 επι του Περιστεριώνα μέσα στην Τήνο.

Η ομάδα του κ. Ανδρέα Μαύρου με ηγέτη τον Πολίτη να πετυχαίνει 23 πόντους με ένα τρίποντο, πείρε κεφάλι με τρία καλάθια στο 1ο δεκάλεπτο (9-15),

Στο 2ο δεκάλεπτο οι παίδες του κ. Αντώνη Βιδάλη ισορρόπησαν, μειώνοντας ταυτόχρονα στους τέσσερις πόντους κλείνοντας το ημίχρονο στο 24-28.

Οι συριανοί κάνοντας ένα εντυπωσιακό ξεκίνημα στο δεύτερο ημίχρονο πείρε διαφορά ασφαλείας (37-48).

Οι τηνιακοί παρότι προσπάθησαν και τα κατάφεραν ως ένα βαθμό, τελικά δεν μπόρεσαν να καλύψουν την διαφορά.

Τελικό σκορ: 51-56.

paides-peristerionas-ermoupoli-11-2014-2

Από τους γηπεδούχους ξεχώρισε για άλλο ένα ματς ο Αντώνης Ρουγγέρης όπως και οι Νάζος και Γιαβρεδέλης που σημείωσαν από 7 πόντους.

Από τους νικητές εκτός από τον Πολίτη, πολύ καλός στον επιθετικό τομέα ήταν και ο Βουτσίνος.

Δείτε εδώ… την βαθμολογία του Α’ ομίλου καθώς και τα αποτελέσματα.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 09 – 15, 15 – 13, 13 – 20, 14 - 08

ΤΑΚ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΩΝΑΣ: (Βιδάλης Α.), Λαγουρός Κ., Καστορίνης Μ. 5 , Καμπέρι Ι., Νάζος Μ. 7 ( 2 τριπ.), Βιδάλης Μ., Σουρανης Κ. 6 , Ορφανός Ν., Βοϊνας Π. 4, Βιδάλης Π., Γιαβρεδέλης Θ. 7(1 τριπ), Ρουγγέρης Α. 22 (1 τριπ), Μελισσουργός Δ.

ΑΟ ΕΡΜΟΥΠΟΛΗΣ: (Μαύρος Α.), Καραμολέγκος Μ., Κρεατσούλας Α. 4, Σαβρακίδης Β. 6, Πολίτης Ε. 23 (1 τριπ), Αρμακόλας Γ., Αλεξανδρής Π., Τρίκος Δ. 5, Τσιώλης Ρ., Ζουλούφος Μ., Πανούσης Δ. 2, Βουτσίνος Φ. 10, Μίμογλου Γ. 6.