Κυριακή, 19 Οκτωβρίου 2014 08:30

Νέα μεγάλη νίκη για τον ΤΑΚ Περιστεριώνα.

Νέα μεγάλη νίκη σημείωσαν οι παίδες του ΤΑΚ Περιστεριώνα.

Αυτή τη φορά θύμα τους ήταν ο ΓΣ Μυκόνου.

Ο αγώνας ήταν ντέρμπυ έως το τελευταίο λεπτό, κρατώντας αμείωτο το ενδιαφέρον των φιλάθλων που βρέθηκαν στο ανοιχτό (ακόμα) γήπεδο μπάσκετ της Τήνου.

paides-peristerionas-gs-mykonou-18-10-2014-1

Οι φιλοξενούμενοι του κ. Ρουσσουνέλου προηγήθηκαν στο ημίχρονο με ένα πόντο διαφορά (13-14), όμως ένα πολύ κακό 3ο δεκάλεπτο έδωσε την ευκαιρία στην ομάδα του κ. Βιδάλη να περάσει μπροστά με 8 πόντους (26-18).

Παρά το γεγονός ότι στην τελευταία περίοδο οι Μυκονιάτες ήταν καλύτεροι, δεν μπόρεσαν τελικά να νικήσουν.

Τελικό σκορ: 31 – 26.

Από τους νικητές ξεχώρισε για άλλο ένα ματς ο μπομπερ Ρουγγέρης Αντώνης με 23 πόντους με ένα τρίποντο, ενώ οι Μονογυιός, Βίδι και Σφυρής ήταν οι κύριοι εκφραστές των επιθέσεων από τον Γυμναστικό.